Ką slepia skleidžiamas melas ?

Ką slepia skleidžiamas melas ?

„Tauragė gali pasidžiaugti viena mažiausių šilumos kainų visoje Lietuvoje. Pagal šilumos kilovatvalandės pigumą Tauragė pirmą kartą užima tokią aukštą poziciją – antrą vietą tarp Lietuvos miestų“ . Tai citata iš laikraščio „Tauragės žinios“  š. m. gruodžio mėn. 14 diena.

Pasidžiaugti tikrai yra dėl ko, nes tauragiškiai beveik dešimtmetį už šilumą moka vieną iš mažiausių kainų visoje Lietuvoje. Šilumos kainų palyginimas, tarp Lietuvos šilumos tiekėjų Lietuvoje, prasidėjo 2010 metų sausio mėnesį. Nuo tada šilumos kainų palyginimai vyko tarp 49 – 51 šilumos tiekimo įmonių. Per tą laikotarpį Tauragės šilumos kaina nebuvo nukritusi žemiau 16 vietos ( 2018 m. gegužės mėn., žr. grafiką ).

Klausimas paprastas - kodėl „Tauragės žinioms“ prireikė meluoti  teigiant, kad „Tauragė pirmą kartą užima tokią aukštą poziciją - antrą vietą tarp Lietuvos miestų“ ?  Faktai, fiksuoti 2011 – 2014 metais, nurodo, kad Tauragės šilumos kaina 5 mėnesius yra buvusi pirmoje ir net 7 mėnesius antroje vietoje. Per tą patį laikotarpį, Tauragės šilumos kaina nuolat laikėsi pirmame dešimtuke. Kam toks melas naudingas, ir ką norima nuslėpti (žr. grafiką ) ?

Visgi ne vieta lentelėje apsprendžia vartotojo sąskaitos dydį, o šilumos kaina. Jeigu kaina nesikeičia arba mažai keičiasi, kaip pavyzdžiui birželio ir gruodžio mėnesiais ( 06 -4,97 ct/kwh, 12 – 4,96 ct/kwh ), tai vartotojui visiškai nesvarbu, kad birželio mėnesį kaina buvo 10 vietoje, o gruodžio mėnesį ji pakilo į 2 vietą ( žr. grafiką ).

                 

Tauragės savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija

 

 

Close