Opozicija apie vyriausybės planus dėl mokesčių nemokėjimo – tai gali nustumti į dar didesnį šešėlį

Opozicija apie vyriausybės planus dėl mokesčių nemokėjimo – tai gali nustumti į dar didesnį šešėlį

Seimo opozicijos frakcijoms Vyriausybės atstovai Seime pristatė planus, kaip Vyriausybė ketina mažinti mokesčių nemokėjimą, vadinamą šešėliu. Opozicijos lyderis išklausęs vyriausybės patarėjų, šešėlio mažinimo iniciatyvas įvertino kaip pavėluotas.

„Inicijuoti ir keisti teisės aktus prieš ateinant kitai Vyriausybei ir naujam Seimui, kai kurių vykdymą nukeliant net 2023 metams – tikrai tokį užmojį vertinu neigiamai. Ši Vyriausybė, tiek prisižadėjusi, pati turėjo imtis darbo, taikyti priemones, kai buvo ekonomikos kilimas ir pikas, o ne nukelti kitoms valdžioms ekonomikos augimui lėtėjant. Taip galima nustumti kai kuriuos žmones ir sektorius į dar didesnį šešėlį“, - susitikime priekaištavo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Matomi ir žmogaus teisių pažeidimai, kuriuos galima vadinti nauja vergovės forma.

„Apmaudu, kad ši valdžia ta „šešėlio“ vėliava mojuoja pagal rinkimų ciklą, kaip beje ir kitos valdžios. Dabartinė Vyriausybė tikrai daug žadėjo, bet, atrodo, tris metus pataikavo tam šešėlyje esančiam rinkėjui ir nieko nedarė, o dabar priemonių įgyvendinimą meta ateities vyriausybėms, sakydama  - štai, mes norim kovoti su šešėliu“, - sakė Seimo narė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratai Vyriausybės planuose kautis su šešėliu pasigedo priemonių sutvarkyti tokias sritis, kuriose akivaizdžiai nemokami mokesčiai.

„Vieša ir visiems gerai žinoma paslaptis – šešėlis vežėjų transporto srityje. Profsąjungos atvirai kalba, kaip ten išnaudojami žmonės, ypač užsieniečiai. Ką Vyriausybė ketina daryti su sritimis, kur mokesčiai slepiami akivaizdžiai?“ – vyriausybės patarėjų klausė socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas.

A.Sysas pateikė vyriausybės atstovams 4 punktus, kurie parodo akivaizdų šešėlį transporto srityje: - algos, tesiekiančios pusantro minimalios algos dydžio;

- darbuotojai 4 mėnesiams leidžiami nemokamų atostogų;

- su vairuotojais atsiskaitoma kvitais-orderiais, pagal kuriuos realių pinigų jie negauna;

- vairuotojai važinėja su prancūziškomis ar vokiškomis darbo sutartimis, kurios, neva, rodo, kad jie gauna tų šalių lygio algas, bet iš tikrųjų mokami lietuviški minimumai.

Opocizijos lyderis Julius Sabatauskas teigia, kad tokiose srityse ne tik slepiami mokesčiai, bet matomi ir žmogaus teisių pažeidimai, kuriuos galima vadinti nauja vergovės forma.

Susiję straipsniai

Close