„PROTAS -  NE ANTAKIAI, KAI JO NĖRA -  NENUPIEŠI !“

„PROTAS – NE ANTAKIAI, KAI JO NĖRA – NENUPIEŠI !“

Tauragėje netyla kalbos apie naująjį  jos ženklą, kuris labiau primena „Y“  nei „T“ raidę,  daugelis jį vadina „malūnėliu“, kuris įrašomas ar nupiešiamas, net miesto pavadinime vietoje „T“ raidės.  Valdžios vyrų pastangos atrodyti originaliai, šį ženklą pristatant kaip neišvengiamą būtinybę, tauragiškių bei miesto svečių neįtikina. Daugelis tai įvardija kaip išsityčiojimą iš miesto pavadinimo, kiti -  kaip nesusipratimą, o tie, kurie žodžių nevynioja į vatą, dar stipriau. Net laidų vedėjas Andrius Tapinas, būdamas Tauragėje, taip pat nepagailėjo pašaipų merui ir jo komandai dėl ženklo – „malūnėlio“.

Lietuvos Respublikos Prezidentas, 1997 m. kovo 3 d. dekretu Nr. 1220, patvirtino Tauragės miesto herbą.

Tauragės miesto herbas

Tauragės savivaldybės Taryba yra patvirtinusi herbo ir kitų savivaldybės simbolių naudojimo tvarkos aprašą. Jame teigiama, kad herbą galima naudoti reprezentaciniuose leidiniuose ir spaudiniuose, reklaminėje bei informacinėje atributikoje, dekoratyviniuose ir meniniuose kūriniuose, savivaldybės reprezentaciniuose renginiuose ir šventėse. Kas gi nutiko, kad prireikė „malūnėlio“ ?

Tauragės naujasis ženklas  "malūnėlis"

Meras, oficialiai paklaustas, kas iniciavo tokio ženklo atsiradimo būtinybę ir kokia darbo grupė ar komisija vertino šį ženklą, atsakė – šio ženklo atsiradimas padiktuotas analizuojant aplinką, bei objektyviai įvertinus herbo, kaip juridinę galią turinčio miesto simbolio, naudojimo paskirtį ir galimybių trūkumus. Ženklo kūrimas tai komunikacijos priemonė, į kurią sudėtas visas mūsų idėjų turinys ! Vadinasi Tauragės miesto herbas turi trūkumų ir niekaip negali išpildyti liberalų kuriamos miesto vizijos, keliamų ambicijų ir iniciatyvų, o štai nupieštas ženklas į kurį sudėtas visas jų idėjų turinys, gali.

Įdomu ir tai, kad į klausimo dalį apie ženklo vertintojus ( ar tai grupė, ar komisija, o gal vienas asmuo ) ir kodėl jis turėtų būti būtent toks - neatsakyta, kaip ir neatsakyta kas iniciatorius. Kažin, ar liberalų partneriai – valstiečiai ir konservatoriai žinojo, kad kuriamas naujas miesto įvaizdžio ženklas ir ar viskas buvo atiduota į konkursą laimėjusios agentūros „McCann“ rankas, už tai sumokant 15 tūkst. eurų.

Merui buvo užduotas dar vienas klausimas – kokiu teisiniu pagrindu ( Tarybos sprendimu ar nutarimu, mero potvarkiu, administracijos direktoriaus įsakymu ) yra naudojamas šis ženklas, kuris pristato Tauragės rajono savivaldybę rinkai ? Atsakymas, švelniai tariant, kvepia saviveikla ir neatsakingumu. Jeigu būtų kitaip, atsakymas būtų ne toks – Ženklo, kaip rinkodaros komunikacijos įrankio naudojimas nėra apibrėžtas ir juridinę galią turinčių dokumentų naudojimui Tarybos sprendimu ar nutarimu, mero potvarkiu, administracijos direktoriaus įsakymu, netvirtinamas ! Vadinasi ne tik ženklas nepatvirtintas, bet ir jokios tvarkos, kaip ir kur būtų galima šį ženklą naudoti, nėra. Keista, bet meras, atsakydamas į klausimus dar labiau viską suvelia – tam tikrais atvejais galima naudoti herbą ir ženklą kartu, pvz., pristatant naują logotipą, kai įvardijama siuntėja savivaldybė ar skyrius.

Meras, tik atsakęs, kad ženklas nepatvirtintas ir nėra jo naudojimo apibrėžtumo, nurodo tam tikrus pavyzdžius, kur ir kaip ženklas gali būti naudojamas. Tai kas tada duos leidimą ar nurodymą tam tikriems atvejams – pats meras, administracijos direktorius ar dar kas nors ? Ar ženklas, už kurį sumokėjo tauragiškiai, yra žaisliukas, kurį kas kaip nori, taip gali naudoti ?

Štai vienas iš pavyzdžių kokiems tikslams ir kaip yra naudojamos savivaldybės lėšos !

Tauragės savivaldybės Tarybos socialdemokratų frakcija

2018 01 23

Close